Uraz więzadła krzyżowego przedniego, powrót: Kwiecień 2014

Wyniki na zywo
Arsenal Londyn
Mecze na żywo
Fàbregas bohaterem! Skromne zwycięstwo FC Barcelony
Przed meczem z Bayernem Monachium w Niemczech Barcelona nie miała łatwej przeprawy na Camp Nou z Levante. Drużyna Tito Vilanovy wygrała skromnie 1:0 po golu w końcówce meczu, Cesca Fàbregasa.

Wczorajszy mecz był 'zderzeniem dwóch światów'. Levante jest drużyną, która ma bardzo małe średnie posiadanie piłki na mecz. Jest w czołówce drużyn Europy, które mają najmniejsze średnie posiadanie piłki na mecz. Barcelona wręcz przeciwnie. Duma Katalonii średnio w meczu ma około 70% posiadania piłki.

Barcelona wczorajszy mecz rozpoczęła w dość rezerwowym składzie, a uwagę przykuwał występ Érica Abidala, który jak się okazało rozegrał pełne 90 minut. Przypomnijmy, że pół roku temu lekarze nie dawali zbyt wiele szans na powrót Francuza do gry. Dziś Abidal chce przedłużyć kontrakt z Barceloną, a jego głównym celem jest wyjazd na Mistrzostwa Świata w Brazylii jak członek kadry reprezentacji Francji.

Przebieg meczu

Mecz od początku układał się na korzyść Barcelony. Już od samego początku drużyna Vilanovy zagrażała bramce rywali. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał David Villa. Hiszpan miał okazję strzelić gola z rzutu karnego, ale doskonale obronił bramkarz. Po chwili dobijał Cesc, ale bramkarz kapitalnie interweniował. Karnego wywalczył Iniesta i wydaje się, że sędzia popełnił błąd dyktując jedenastkę. Kilka minut później jeden z zawodników Levante dotknął piłkę ręką we własnym polu karnym. Tym razem sytuacja była ewidentna, a sędzia nie zareagował. Sytuację mięli również Tello czy Iniesta, lecz nic nie wynikło z tych sytuacji. Druga połowa rozpoczęła się od nieuznanego gola dla Levante. Sędzia liniowy pomylił się i gol powinien zostać zaliczony. Levante w drugiej połowie nie miało więcej tak groźnych sytuacji. Pierwszy gol padł dopiero w 84. minucie. Strzelcem gola Cesc, asystował Alexis. Z prawej strony dryblował Alexis podał do środka do Hiszpana, ten przyjął sobie piłkę i uderzył obok słupka. 1:0 dla Barcelony. Barcelona do końca meczu kontrolowała spotkanie i sędzia po upływie doliczonych trzech minut zakończył spotkanie.

FC BARCELONA 1:0 LEVANTE
84. minuta - Cesc Fàbregas

Składy

Barcelona: Valdés - Alves, Adriano, Abidal, Montoya - Song, Iniesta (53' Xavi), Thiago (66' Pedro) - Villa, Cesc, Tello (76' Alexis)

Ławka rezerwowych: Pinto, Bartra, Alba, Busquets, Xavi, Alexis, Pedro

Poza kadrą: Oier, Piqué, Dos Santos, Messi

Levante UD: Keylor Navas - Pedro López, Vyntra, Navarro, Juanfran - Diop, Simao Mate (85' Míchel) - El Zhar (68' Valdo), Barkero, Rubén (89' Roger) - Acquafresca

Ławka rezerwowych: Munúa, Rodas, Ballesteros, Pedro Ríos, Valdo, Míchel, Roger

[Źródło: własne / 101greatgoals.com]

21.04.2013; 13:33; arkadziej4komentarze (1)